Viisakoordinaator

TÄHELEPANU! Vene saatkonna Tartu kantselei peatas viisataotluste vastuvõtu kuni uue Vene Viisakeskuse operaatori töölehakkamiseni. Seega ei toimu viisakooridnaatori vastuvõtte 2. ja 3.mail ning planeeritud lisakohtumisi 8.- 10. mail. Järgmiste graafikujärgsete vastuvõttude toimumine 15.- 17. mai selgub hiljem. Juba vormistamisele viidud taotlused menetletakse lõpuni ning vormistatud viisad toimetatakse inimesteni igal neljapäeval.

Andy Karjus võtab vallakodanikke vastu 4. ja 18. jaanuar; 8. ja 22. veebruar; 8. ja 22. märts; 5. ja 19. aprill; 3. ja 17. mai; 7. ja 21. juuni Misso Vallamajas kell 11.00–13.30

Kevadine nimekiri on kinnitamisel ning vormistama hakkame selle alusel ilmselt märtsi keskpaigas. Kuna nüüd lõpevad eelmised viisad erinevatel aegadel kogu suve jooksul sügiseni välja, ei tohiks pikki järjekordi enam tekkida. Vähemalt loodan nii. Mitmekordsed viisad kehtivad täpselt aasta alates viisa väljaandmisest (kui pass seda võimaldab). Pädevate põhjenduste ning terveks aastaks planeeritud konkreetsete ürituste ajakava olemasolul on võimalikud ka kahe-aastased viisad.

Järgmise nimekirja koostamine toimub tavapäraselt märtsis-aprillis või kuni lubatud kvoodi (2000 inimest aastas) täitumiseni. Kultuurigruppidelt ja omavalitsustelt ootan ettepanekuid 1. aprilliks. Nimekiri kinnitatakse augustis 2017.

Kõik viisade vormistamise ja nimekirjadesse kandmise tingimused ning protseduurid on esialgsetel andmetel endised.

Andy Karjus Kagu-Eesti viisakoordinaator +372 511 0 611